معرفی کتاب شرح زیارت عاشورا

معرفی کتاب شرح زیارت عاشورا

معرفی کتاب شرح زیارت عاشورا - منتشر شده توسط پژوهشکده باقرالعلوم(ع)

نسخه خطی شرح زیارت عاشورا تالیف مفید بن محمد نبی الشیرازی (۱۲۵۱ - ۱۳۲۵ ق) توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین درایتی تحقیق و تصحیح شده است.

در تحقیق این اثر شریف، به نسخه‌ای که در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی در قم به شماره 375 نگهداری می‌شود، اعتماد شده و همه منقولات آمده در متن، با مصادر و منابع مربوط، به‌دقت، تطبیق داده است؛ و همچنین حواشی فراوان مؤلف بر نسخه‌ که عمدتاً شرح برخی از فقرات زیارت و یا توضیح بعضی کلمات بود، بازخوانی شده و در پانوشت بعد از مقابله با مصدر با رمز (منه) آمده است. نسخه مذکور را محمدابراهیم بن محمدباقر شیرازی کتابت نموده و در مورخه 23 صفر سال 1304 ق در 203 برگ آن را به پایان رسانیده است؛ بنابراین کاتب این نسخه را تقریباً پس از یک سال از تألیف مصنف (ره) کتابت نموده و از یادداشت‌های بلاغ آمده از ناحیه مصنف بر روی نسخه پیدا است که او پس از کتابت آن را به محضر مؤلف -که احتمالا از اساتید کاتب بوده ـ عرضه نموده و آن را در محضر وی مورد تصحیح قرار داده است.

این کتاب در 860 صفحه و با قیمت 290000 ریال از سوی انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع)  منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب به آدرس: قم - بلوار نیایش - جنب مصلی قدس - پژوهشکده باقرالعلوم(ع) مراجعه نموده و یا با شماره 37740369-025 دفتر انتشارات تماس حاصل فرمایید.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

رفتارهای انسان‌ساز

رفتارهای انسان‌ساز

کتاب رفتارهای انسان‌ساز که دربردارنده مطالبی ارزنده و مفید از زندگی علما و بزرگان است که در دو جلد منتشر شده است.
مجموعه «گلشن ابرار آذربایجان»

مجموعه «گلشن ابرار آذربایجان»

این اثر به شرح‌حال 300 تن از فقیهان، عالمان، نویسندگان، شهیدان و استادان سده‌‌های سیزده، چهارده و پانزده هجری، از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل اختصاص دارد. این اثر توسط گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم (ع) تدوین شده است.
دائرة‌المعارف صحابه پیامبر(ص)

دائرة‌المعارف صحابه پیامبر(ص)

دائرةالمعارف صحابه شرح‌حال صحابه پیامبر اعظم (ص) را موردبررسی و کنکاش قرار داده و در تمام مطالب از آدرس‌دهی دقیق و از منابع متقن استفاده کرده است...
معرفی کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی (مجموعه مقالات)

معرفی کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی (مجموعه مقالات)

کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی(مجموعه مقالات) به اهتمام محمد حسین کیانی و توسط انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) منتشر شده است. این اثر شامل مجموعه مقالاتی است که در باب «جنبش‏های نوپدید دینی- معنوی» در شماره‌های مختلف فصلنامه مطالعات معنوی توسط متخصصان این حوزه نوشته و منتشر شده است.
کتاب خودسازی برای خودشناسی

کتاب خودسازی برای خودشناسی

کتاب از «مقدمه و سه بخش: کلیات، معرفت حصولی به نفس (علم‌النفس) و معرفت حضوری به نفس» گردآوری شده که هر بخش دارای فصولی است...
Powered by TayaCMS