نشست علمی گروه جنبش های معنوی

نشست علمی گروه جنبش های معنوی

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني پژوهشگده باقرالعلوم (ع ) در ادامه سلسله نشست‌هاي علمي گروه جنبش های معنوی پژوهشگده باقرالعلوم (ع) چهارمین جلسه مقدماتی طرح "مصاحبه با اساتید و ناقدین مطرح عرفان اسلامی " در روز دوشنبه 5 آبان ماه در پژوهشکده باقرالعلوم برگزار ‌شد.

در اين نشست، که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر «محمد جواد رودگر» و آقایان «محمد حسین کیانی» و «علی اصغر نوروزی» و «عیسی جعفری» برگزار شد، سوالات مربوط به چندین استاد مطرح عرفان اسلامی و اساتید معرف و ناقد عرفان اسلامی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. این طرح قرار است بعد از نهایی شدن سوالات مصاحبه، وارد فاز نهایی شود.

آقای محمد حسین کیانی مدیر گروه جنبش های معنوی و مجری اصلی این طرح در مصاحبه با این پایگاه گفتند: این طرح که شامل مصاحبه با اساتید مطرح عرفان اسلامی و اساتید صاحب نظر و ناقد عرفان اسلامی و عرفان‌های کاذب بوده، قرار است در شهرهای مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و قم انجام گیرد، این پروژه به بحث معنویت می‌پردازد و سعی دارد از اساتیدی که ارتباط خوبی با جوانان داشته، استفاده کند. این طرح در این شکل و قالب کاری بکر و تازه است. البته در این طرح نیم‌نگاهی به نحله‌های مختلف و دیدگاهای متفاوت در فلسفه و عرفان اسلامی شده و برآنیم تا از دل این پروژه راهکارهایی جهت ارائه معنویت زلال اسلامی و بررسی زوایای پنهان عرفان اسلامی و نقد جنبش‌های معنوی نوظهور را استخراج کنیم. امید به برداشتن گامی در جهت ارتقاء سطح معنوی جامعه.

در پایان اقای محمدحسین کیانی از تمام کادر و پرسنل سایت پژوهش‌های معنوی و گروه فن آوری اطلاعات پژوهشکده تشکر و قدردانی کردند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

فراخوان فصلنامه مطالعات معنوی

فراخوان فصلنامه مطالعات معنوی

فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات معنوی» به بررسی معنویت در دوران معاصر می‌پردازد،
گفتگو با عوامل ساخت برنامه تلوزیونی "حدیث سرو "

گفتگو با عوامل ساخت برنامه تلوزیونی "حدیث سرو "

عوامل «حدیث سرو» از دشواری‌های تولید مستند بازسازی درباره زندگی علما گفتند، اینکه شاگردان آنها سِر نگه دار هستند و آرزوی عوامل همواره این بوده که یکی‌ از آنها لب به سخن گشوده و از پرده نشینی به درآید.
Powered by TayaCMS