کتاب تربیت دینی کودکان به قلم نعمت‌الله یوسفیان است و انتشارات زمزم هدایت در قم آن را منتشر کرده است. کتاب درباره تربیت دینی فرزندان و با هدف آشناکردن والدین با تربیت دینی فرزندان و پاسخ‌گویی به پاره‌ای از ابهامات و مشكلات خانواده‌ها تهیه و تنظیم شده است. در این كتاب بر تبیین ضرورت و اهمیت تربیت دینی، عوامل مؤثر بر آن، ابعاد تربیت فرزندان و نقش خانواده و به‌ویژه مادران در تربیت دینی فرزندان تأكید شده است.

کتاب در دوازده فصل تهیه شده که به مسائلی همچون: عوامل مؤثر بر تربیت دینی؛ تربیت دینی کودک؛ تربیت دینی نوجوان؛ تربیت دینی جوان؛ تربیت عقلی؛ تربیت اخلاقی و عاطفی؛ تربیت جنسی؛ راه و رسم زندگی؛ تفاوت‌های تربیت دختر و پسر؛ روش‌های تربیت دینی؛ موانع و آسیب‌های تربیت دینی می‌پردازد.

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟ آیا به مقداری که در فکر پرورش جسم آنان بوده ایم، به پرورش روحشان نیز توجه داشته ایم؟ برای تربیت دینی و اخلاقی آن‌ها چقدر وقت گذاشته ایم و چه قدم‌های مثبتی برداشته ایم؟ چقدر به فرزندانمان محبت می ورزیم؟ آیا به شخصیت آنان احترام می نهیم؟ آیا راه و رسم زندگی را به آن‌ها می آموزیم؟ در تربیت پسران و دختران چه معیارهایی را رعایت میکنیم؟ برای تربیت دینی و اخلاقی آنان از چه روش‌هایی بهره میگیریم؟ با آسیب‌های تربیتی در محیط خانواده، مدرسه، اجتماع و مانند آن چقدر آشنا هستیم؟»