معرفی کتاب «دین و سبک زندگی دینی»

معرفی کتاب «دین و سبک زندگی دینی»

این کتاب که مشتمل بر دو بخش و شش فصل است که به موضوعاتی همچون: بررسی نظریه دین و سبک زندگی (مفهوم شناسی سبک زندگی)، نظریه‌پردازی درباره سبک زندگی، رابطه دین و سبک زندگی، جلسلت مذهبی، ریشه‌های تاریخی جلست مذهبی، رابطه آموزه‌های دینی و سبک زندگی و غیره پرداخته است.

در کتاب «دین و سبک زندگی»، مؤلف اثر کوشیده است تا ـ ضمن بررسی نظری دین و تعالیم و معارف آن درباره سبک زندگی ـ به بررسی نظریه‌های مختلف موجود در باب سبک زندگی در غرب امروز و جایگاه دینی در آن‌ها بپردازد. نظریات تورستین وبلن، گئورگ زیمل، ماکس وبر، آلفرد آدلر از جمله این نظریات است.

در اثر حاضر، هم‌چنین سبک زندگی شرکت‌کنندگان در جلسات و مراسم‌های مذهبی نیز بررسی و تحلیل‌شده است و نیز تأثیرات انضمامی دین بر روی حیات فردی و اجتماعی انسان مطالعه و بررسی‌شده است. کتاب «دین و سبک زندگی»، به قلم دکتر «محمدسعید مهدوی‌کنی» توسط انتشارات دانشگاه امام صادق در 471 صفحه (وزیری) و بهای 4500 تومان، در اسفندماه سال 91 منتشرشده و در اختیار علاقه‌مندان به معارف اهل‌بیت (ع) قرارگرفته است. 

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

سبک زندگی اسلامی ایرانی

سبک زندگی اسلامی ایرانی

سبک زندگی اسلامی ایرانی به قلم دکتر احمد حسین شریفی که دارای ۲۵۶ صفحه میباشد منتشر شد.
 معرفی کتاب سبک زندگی  رضوی

معرفی کتاب سبک زندگی رضوی

جلد نخست این مجموعه که به بررسی و تحلیل روابط میان فردی پرداخته است در دو فصل تألیف شده است: فصل اول به «الگوهای رفتاری» و فصل دوم به «آیین دوستی و همنشینی» اختصاص یافته است...
معرفی کتاب «دین و سبک زندگی دینی»

معرفی کتاب «دین و سبک زندگی دینی»

در کتاب «دین و سبک زندگی»، مؤلف اثر کوشیده است تا ـ ضمن بررسی نظری دین و تعالیم و معارف آن درباره سبک زندگی ـ به بررسی نظریه‌های مختلف موجود در باب سبک زندگی در غرب امروز و جایگاه دینی در آن‌ها بپردازد...
Powered by TayaCMS