معرفی کتاب ادیان و فلسفه آفریقایی

معرفی کتاب ادیان و فلسفه آفریقایی

 نویسنده کتاب ادیان و فلسفه آفریقایی جان مبیتی و مترجم مرضیه شنکاییس است. این کتاب توسط انتشارات ادیان منتشر شده است. کتاب ادیان و فلسفه آفریقایی به آموزه‌های دینی در میان آفریقاییان نگاهی توصیفی تفسیری دارد. نویسنده کوشیده است با نگاهی الهیاتی و تا حدی مردم شناختی و تاریخی به تبیین باورها و سنت‌‌های قومی ـ قبیله‌ای مردم این قاره بپردازد و نشان دهد که چگونه باورها و آیین‌های دینی درگذر زمان و باوجود حوادث طبیعی مانند قحطی، فقر و جنگ ادامه پیدا کرده و هویت دینی یک فرد آفریقایی را در ذهن و زبان و عمل او تشکیل داده است. همچنین مطالب کتاب نشان می‌دهد که چگونه سنت­های مذهبی آفریقا در هاله‌ای از جادو پیچیده شده است.

موضوع دیگری که در کتاب به آن اشاره شده، چگونگی تلفیق مذاهب آفریقایی با دیگر مذاهب است و اینکه چگونه فرقه‌ای جدید از ترکیب برخی آیین­های سنتی آفریقا و دین­های وارد شده به آن قاره، مانند مسیحت، یهودیت و اسلام فرقه­ای جدید می‌آید.

مطالب آمده در این کتاب شامل این موارد است: مطالعه ادیان و فلسفه آفریقایی، مفهوم زمان، ماهیت خداوند، آثار و افعال خداوند، خدا و طبیعت، پرستش خداوند، موجودات روحانی، ارواح، مردگان زند، خلقت و وضعیت آغازین انسان،گروه‌های قومی، خویشاوندی و خرد، تولد و کودکی، آیین‌های تشرف و بلوغ، ازدواج و تولید مثل، مرگ و زندگی پس از مرگ، جادوگر ـ پزشکان، باران سازان، پادشاهی و روحانیون، قدرت سری، جادو، جادوگری و سحر، انسان متغیر و مسائل او، مسیحیت، اسلام و ادیان دیگر در آفریقا و جست‌وجو برای ارزش‌های جدید، هویت و امنیت.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب انديشه‌هاي اوشو

معرفی کتاب انديشه‌هاي اوشو

اوشو عشق جنسي را مقدمه رسيدن به خدا مي‌داند از نظر او اين نوع عشق شروع حركت به سوي خداوند است. به اين صورت كه عشق ابتدا به صورت جنسي ظهور مي‌كند، سپس...
معرفی کتاب تجربه‌های عرفانی در ادیان

معرفی کتاب تجربه‌های عرفانی در ادیان

كتاب به بررسي تجربه عرفاني در سنت‌های معنوي بوميان قاره امريكا تايوييسم بوديسم و هندوييسم و مطالعه عرفان مسيحي يهودي و اسلامي...
معرفی کتاب دریای ایمان

معرفی کتاب دریای ایمان

کیوپیت در کتاب خود در پی آن است تا نشان دهد که چگونه با وجود رشد دانش جدید، اعتقادات جزمی دیگر حاصلی ندارد و تفکر انتقادی عصر روشنگری، سرآغاز شالوده شکنی آن بوده است.
 معرفی کتاب دین و چشم اندازهای نو

معرفی کتاب دین و چشم اندازهای نو

کتاب حاضر مجموعه‌ای است از هشت مقاله که هرکدام جداگانه و به تفصیل به مسئله دین پرداخته است. هر نویسنده با رویکردی خاص؛ فلسفی، جامعه‌ شناختی و کارکردگرایانه، زوایایی از دین را بررسی کرده...
معرفی کتاب جریان شناسی انتقادی عرفان های نوظهور

معرفی کتاب جریان شناسی انتقادی عرفان های نوظهور

کتاب حاضر تحقیقى است مستند و مستدل درباره شناخت مهم ترین گروه هاى نوظهور عرفانى و معنوى از سراسر جهان که سال هاست در ایران رواج یافته اند. به گفته مؤلف کتاب, این گروه ها به دلیل نفوذ در فرهنگ مسلمانان, تعالیم و روش هاى خود را با برخى از آموزه هاى اسلام, همانند معرفى مى کنند و اذعان مى دارند ما همان چیزى را مى گوییم و مى خواهیم که عرفان اسلامى مى جوید.
Powered by TayaCMS