معرفی کتاب آسیب‌شناسی عرفان‌های نوظهور

معرفی کتاب آسیب‌شناسی عرفان‌های نوظهور

نویسندگان کتاب آسیب‌شناسی عرفان‌های نوظهور محمد حسین کیانی، حمزه شریفی دوست، حمیدرضا مظاهری سیف است. این کتاب توسط انتشارات صهبای یقین منتشر شده است.

این کتاب شامل مجموعه مقالاتی در مورد مکاتب انحرافی جدید و نقد و ارزیابی عقاید و عملکرد این فرقه‌های انحرافی نوظهور است. در این کتاب به آسیب‌شناسی فکری برخی از مکاتب عرفانی نوظهور که در آنها ادعای کسب معنویت و قدرت‌های فوق بشری صورت گرفته، پرداخته شده و اصول فکری و عملی حاکم بر این مکاتب انحرافی بیان  شده است. نویسندگان مقالات معتقدند که این فرقه‌ها فاقد عقلانیت و معنویت بوده و در آنها مفاهیم معنوی و دینی تحریف شده به‌طوری‌که این فرقه‌ها بیشتر مروج فساد جنسی در قالب مفهوم عشق بوده و در اندیشه‌ها و عملکرد آنان تناقضات آشکاری وجود دارد. آنان ظهور این نحله‌های فکری جدید که عمدتاً در غرب پیدا شده‌اند را موج جدید تهاجم فرهنگی در قالب معنویت‌گرایی ارزیابی کرده و نقض این جنبش‌های نوظهور را نوعی جنگ نرم علیه اسلام و عقاید روشن اسلامی نامیده‌اند.

این کتاب شامل چهار فصل است که در فصل اول با عنوان شاخص‌ها و غایت در معنویت‌های نوظهور، به موضوعاتی مانند، عقل گریزی، ماده گرایی معنوی، معنویت نو با کدام هدف و غیره پرداخته است. در فصل دوم با عنوان معنویت جدید و تهاجم فرهنگی این موضوع را بررسی کرده است. فصل سوم و چهارم نیز به بررسی عناوین  نقش جنبش‌های نوظهور در جنگ نرم،معنویت لیبرال پرداخته است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب انديشه‌هاي اوشو

معرفی کتاب انديشه‌هاي اوشو

اوشو عشق جنسي را مقدمه رسيدن به خدا مي‌داند از نظر او اين نوع عشق شروع حركت به سوي خداوند است. به اين صورت كه عشق ابتدا به صورت جنسي ظهور مي‌كند، سپس...
معرفی کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی (مجموعه مقالات)

معرفی کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی (مجموعه مقالات)

کتاب جنبش‏های نوپدید دینی – معنوی(مجموعه مقالات) به اهتمام محمد حسین کیانی و توسط انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) منتشر شده است. این اثر شامل مجموعه مقالاتی است که در باب «جنبش‏های نوپدید دینی- معنوی» در شماره‌های مختلف فصلنامه مطالعات معنوی توسط متخصصان این حوزه نوشته و منتشر شده است.
معرفی کتاب دریای ایمان

معرفی کتاب دریای ایمان

کیوپیت در کتاب خود در پی آن است تا نشان دهد که چگونه با وجود رشد دانش جدید، اعتقادات جزمی دیگر حاصلی ندارد و تفکر انتقادی عصر روشنگری، سرآغاز شالوده شکنی آن بوده است.
معرفی کتاب تجربه‌های عرفانی در ادیان

معرفی کتاب تجربه‌های عرفانی در ادیان

كتاب به بررسي تجربه عرفاني در سنت‌های معنوي بوميان قاره امريكا تايوييسم بوديسم و هندوييسم و مطالعه عرفان مسيحي يهودي و اسلامي...
Powered by TayaCMS