معرفی ‌کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت

معرفی ‌کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت

نویسنده کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت، کیت شرودر است. این کتاب توسط انتشارات صابرین، کتاب‌های دانه منتشرشده است. کتاب به والدین کمک می‌کند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند. امروزه بزرگ کردن فرزند با گذشته فرق کرده است و از جهات فراوانی نیز مشکل‌تر شده است. کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، والدین امروز را مخاطب قرار می‌دهد و به مشکلات آنها پاسخ می‌گوید. حفاظت از خانواده در وب جهان‌گستر (www) روزبه‌روز دشوارتر می‌شود. مزاحمت برای کودکان و نوجوانان، اتاق‌های چت و روابط و عکس‌های غیراخلاقی در اینترنت به دغدغه بزرگ خانواده‌ها در سراسر جهان تبدیل‌شده است.

كتاب شــامل نه فصل و دو پيوســت است. نويسنده در فصل اول ابتدا درباره ســاختار و شکل‌گیری اينترنت بحث كرده، ســپس وب، گروه‌های خبرى و اتاق‌های گفت‌وگو را توضيح داده اســت. فصل دوم، ادامة فصل اول اســت. در اين فصل دربارة اين مســئله بحث شده اســت كه چگونــه وب‌سایت‌ها، گروه‌های خبرى و اتاق‌های گفت‌وگو می‌توانند اثرات مخربي بر نوجوانان بگذارند. فصل ســوم، به معرفى موتورهاى جست‌وجو و دو نمونة شناخته شــدة آنکه بيشــترين كاربرد را در امريكا دارد، اختصاص يافته است. نويسنده در فصل‌های چهارم، پنجم و ششــم به‌طور عملى نشان می‌دهد كه چگونه می‌توان عکس‌ها و مطالب نامناسب را در رايانه جست‌وجو، پيدا و درنهايت سيســتم را پاک‌سازی كرد. مؤلف در فصل هفتم كه به مســائل حقوقى اختصاص دارد، كوشــيده اســت تا يك ســرى تنظيمات را براي كنترل پســت الكترونيكى معرفي كند و فقط چند مورد كليدهاى همراهى و مراقبت از نوجوانان در اينترنت بیان کند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

معرفی کتاب ارتباط با خداوند در خانواده

معرفی کتاب ارتباط با خداوند در خانواده

نویسنده کتاب ارتباط با خدا، اسدالله طوسی است؛ این کتاب به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شد. این کتاب شامل چهار فصل با عناوین، فصل اول، کلیات؛ فصل دوم، توکل؛ فصل سوم، رضا به قضا و قدر الهی؛ فصل چهارم، شکر و سپاسگذاری است.
معرفی کتاب تربیت دینی و جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات

معرفی کتاب تربیت دینی و جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات

نویسنده کتاب تربیت دینی و جهانی‌شدن اطلاعات و ارتباطات سید مهدی سجادی است. این کتاب توسط انتشارات دانشگاه تربیت مدرس منتشرشده است. این کتاب شامل 5 فصل است.

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟
 کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

این کتاب دربردارنده داستان‌های جذاب و خواندنی و آموزنده در باب مسائل تربیتی است.
معرفی کتاب بازی‌های خلاق 𨍥 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

معرفی کتاب بازی‌های خلاق (365 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

در این مجموعه با نگاه ریشه‌ای به مقوله ورزش و تلفیق آن با آموزه‌های دینی و ارزشی، ضمن ارائه تعریفی از بازی و انواع آن، فوائد این بازی‌ها ارزیابی شده است. همچنین فهرست جالبی از انواع بازی‌ها و نحوه انجام آنها در مدارس تهیه شده است...
معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

این کتاب را آقای ناصر باهنر نوشته و انتشارات چاپ و نشر بین‌الملل آن را منتشر کرده است. کتاب در ۵ فصل نگاشته شده است و نویسنده تلاش می‌کند تا با تکیه‌بر روان‌شناسی رشد، به بررسی مراحل رشد و تکامل درک دینی بپردازد.
معرفی کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان

معرفی کتاب کلیدهای پیشگیری و مقابله با اعتیاد در نوجوان و جوان

خواننده با مطالعه این کتاب اطلاعات زیادی درباره علایم مصرف مواد و تاثیر آن بر فرد و خانواده بدست می‌آورد و با ویژگی‌های شخصیتی که می‌تواند نشانگر تاثیر‌پذیری احتمالی جوان و نوجوان باشد و تقویت مقاومت‌پذیری نوجوان و نیز آگاه کردن آنها از موارد قانونی آشنا می‌شود.
Powered by TayaCMS