معرفی ‌کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت

معرفی ‌کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت

نویسنده کتاب کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت، کیت شرودر است. این کتاب توسط انتشارات صابرین، کتاب‌های دانه منتشرشده است. کتاب به والدین کمک می‌کند فرزندان خود را مطابق با نیازهای متنوع و فزاینده جامعه امروز پرورش دهند. امروزه بزرگ کردن فرزند با گذشته فرق کرده است و از جهات فراوانی نیز مشکل‌تر شده است. کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، والدین امروز را مخاطب قرار می‌دهد و به مشکلات آنها پاسخ می‌گوید. حفاظت از خانواده در وب جهان‌گستر (www) روزبه‌روز دشوارتر می‌شود. مزاحمت برای کودکان و نوجوانان، اتاق‌های چت و روابط و عکس‌های غیراخلاقی در اینترنت به دغدغه بزرگ خانواده‌ها در سراسر جهان تبدیل‌شده است.

كتاب شــامل نه فصل و دو پيوســت است. نويسنده در فصل اول ابتدا درباره ســاختار و شکل‌گیری اينترنت بحث كرده، ســپس وب، گروه‌های خبرى و اتاق‌های گفت‌وگو را توضيح داده اســت. فصل دوم، ادامة فصل اول اســت. در اين فصل دربارة اين مســئله بحث شده اســت كه چگونــه وب‌سایت‌ها، گروه‌های خبرى و اتاق‌های گفت‌وگو می‌توانند اثرات مخربي بر نوجوانان بگذارند. فصل ســوم، به معرفى موتورهاى جست‌وجو و دو نمونة شناخته شــدة آنکه بيشــترين كاربرد را در امريكا دارد، اختصاص يافته است. نويسنده در فصل‌های چهارم، پنجم و ششــم به‌طور عملى نشان می‌دهد كه چگونه می‌توان عکس‌ها و مطالب نامناسب را در رايانه جست‌وجو، پيدا و درنهايت سيســتم را پاک‌سازی كرد. مؤلف در فصل هفتم كه به مســائل حقوقى اختصاص دارد، كوشــيده اســت تا يك ســرى تنظيمات را براي كنترل پســت الكترونيكى معرفي كند و فقط چند مورد كليدهاى همراهى و مراقبت از نوجوانان در اينترنت بیان کند.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

این کتاب شامل چهارده فصل است که به ترتیب با موضوعاتی، مانند بچه‌های بهشتی، چگونه از رهنمودهای پنجگانه استفاده کنیم؛ مهارت‌های جدید تربیتی؛ مهارت‌های لازم برای کم کردن مخالفت‌های بچه‌ها؛ مهارت‌ تربیتی در زمینه بهبود روابط والدین بافرزندان چگونه کودک خود را تشویق کنیم؛ مهارت‌های لازم برای منترل بچه؛ بچه‌ها باهم تفاوت دارند و...
معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

نویسنده کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان، گیل لندل فیل است. این کتاب توسط بابک سراسکانی منتشر شده است.

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب بازی‌های خلاق 𨍥 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

معرفی کتاب بازی‌های خلاق (365 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

در این مجموعه با نگاه ریشه‌ای به مقوله ورزش و تلفیق آن با آموزه‌های دینی و ارزشی، ضمن ارائه تعریفی از بازی و انواع آن، فوائد این بازی‌ها ارزیابی شده است. همچنین فهرست جالبی از انواع بازی‌ها و نحوه انجام آنها در مدارس تهیه شده است...
معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟
معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

این کتاب را آقای ناصر باهنر نوشته و انتشارات چاپ و نشر بین‌الملل آن را منتشر کرده است. کتاب در ۵ فصل نگاشته شده است و نویسنده تلاش می‌کند تا با تکیه‌بر روان‌شناسی رشد، به بررسی مراحل رشد و تکامل درک دینی بپردازد.
معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

در این کتاب، روان‌شناسی به‌عنوان علمی که جنبه‌های مختلف رفتار آدمی و ارتباط آن‌ها را باهم مورد بحث قرار می‌دهد، معرفی شده است. ضمن بررسی جنبه‌های مختلف رفتار و عوامل مؤثر در رشد هر جنبه آنچه را که مربیان باید انجام دهند بیان‌شده است.
 کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

این کتاب دربردارنده داستان‌های جذاب و خواندنی و آموزنده در باب مسائل تربیتی است.
Powered by TayaCMS