معرفی کتاب با پرسش‌های جنسی کودکان چه باید کرد؟

معرفی کتاب با پرسش‌های جنسی کودکان چه باید کرد؟

نویسنده این کتاب ناصر یوسفی، هنگامه بازرگانی است. این کتاب توسط انتشارات کارگاه کودک منتشر شده است.

در مقدمة کتاب آمده است که گفت‌وگو دربارة موضوعات جنسی، یکی از دشوارترین مباحثی است که پدران و مادران و مربیان مهدهای کودک، در تربیت کودک خردسال با آن روبه‌رو هستند و برخورد تند یا بی‌توجهی به پرسش‌های کودک در این زمینه، سبب خواهد شد او برای یافتن پرسش‌های خود به راه‌هایی روی بیاورد که شاید نادرست یا خطرناک باشند. در این کتاب اشاره شده است که والدین و مربیان موظف‌اند به این‌گونه پرسش‌های کودک پاسخ دهند، زیرا برخلاف تصور بزرگ‌ترها پرسش درباره مسئلة جنسی و آلت تناسلی، همان‌قدر برای کودک ساده و بدیهی است که پرسش دربارة بینی یا دستش. کودک از ۳ سالگی متوجه جنسیت خود می‌شود و در ۴ - ۵ سالگی می‌خواهد بفهمد که چه تفاوتی با مادر یا پدر خود دارد. پاسخ فراخور سن کودک و به‌اندازه - نه کمتر و نه بیشتر از دامنة پرسش کودک و معرفی درست اندام جنسی به او همراه با تأکید بر حفظ بهداشت فردی، از راه‌های مناسب برای ارضای کنجکاوی کودکان است. در کتاب به نشانه‌هایی نیز اشاره شده که مشاهده‌ی آن ها در کودکان، به معنای وجود اضطراب، امرونهی بیش‌ازاندازه‌ی بزرگ‌ترها، نداشتن تحرک کافی، تنبیه مکرر و...آن‌هاست. نمونه‌هایی از پرسش‌های جنسی کودکان و تصور غلط آن‌ها در این زمینه و فعالیت‌های پیشنهادی برای آشنایی کودکان به شیوه‌های درست با این مقوله، از دیگر موضوعات این کتاب است.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

این کتاب شامل چهارده فصل است که به ترتیب با موضوعاتی، مانند بچه‌های بهشتی، چگونه از رهنمودهای پنجگانه استفاده کنیم؛ مهارت‌های جدید تربیتی؛ مهارت‌های لازم برای کم کردن مخالفت‌های بچه‌ها؛ مهارت‌ تربیتی در زمینه بهبود روابط والدین بافرزندان چگونه کودک خود را تشویق کنیم؛ مهارت‌های لازم برای منترل بچه؛ بچه‌ها باهم تفاوت دارند و...
معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

نویسنده کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان، گیل لندل فیل است. این کتاب توسط بابک سراسکانی منتشر شده است.

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب بازی‌های خلاق 𨍥 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

معرفی کتاب بازی‌های خلاق (365 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

در این مجموعه با نگاه ریشه‌ای به مقوله ورزش و تلفیق آن با آموزه‌های دینی و ارزشی، ضمن ارائه تعریفی از بازی و انواع آن، فوائد این بازی‌ها ارزیابی شده است. همچنین فهرست جالبی از انواع بازی‌ها و نحوه انجام آنها در مدارس تهیه شده است...
معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟
معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

این کتاب را آقای ناصر باهنر نوشته و انتشارات چاپ و نشر بین‌الملل آن را منتشر کرده است. کتاب در ۵ فصل نگاشته شده است و نویسنده تلاش می‌کند تا با تکیه‌بر روان‌شناسی رشد، به بررسی مراحل رشد و تکامل درک دینی بپردازد.
معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

در این کتاب، روان‌شناسی به‌عنوان علمی که جنبه‌های مختلف رفتار آدمی و ارتباط آن‌ها را باهم مورد بحث قرار می‌دهد، معرفی شده است. ضمن بررسی جنبه‌های مختلف رفتار و عوامل مؤثر در رشد هر جنبه آنچه را که مربیان باید انجام دهند بیان‌شده است.
 کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

این کتاب دربردارنده داستان‌های جذاب و خواندنی و آموزنده در باب مسائل تربیتی است.
Powered by TayaCMS