معرفی کتاب روش‌های صحیح تربیت

معرفی کتاب روش‌های صحیح تربیت

 نویسنده کتاب روش‌های صحیح تربیت، مهدی مراد‌ حاصل است.

در مقدمه کتاب آمده است که شادی و نشاط در خانه و مدرسه، عشق به زندگی متعالی و امید به فردایی روشن در گرو رشد و تربیت فرزندان صالح است. دنیای کودک و نوجوان تحت تأثیر عوامل و شرایطی است که والدین و مربیان زمینه‌ساز آن هستند. کودکان و نوجوانان، این غنچه‌های نوشکفته به افراد و الگوهایی نیاز دارند که آنها را در پیمودن مسیر زندگی باری دهند، توانایی و استعداد آنها را کشف کنند و با ایجاد شرایطی مناسب، زمینه‌های رشد و فعالیت آنها را فراهم آورند. بدیهی است در این رابطه نزدیک‌ترین و موثرترین افراد در خانه و مدرسه. والدین و مربیان‌اند. هیچ کس نمی‌خواهد فرزندش عمدا ترسو، بی نزاکت، کم‌رو، دروغگو یا لجباز شود. همه ما دوست داریم که فرزندانمان با ادب، دارای اعتماد به نفس، منضبط و مسئولیت‌پذیر باشند و ما همیشه شاهد پیشرفت‌های آموزشی و تربیتی مناسب آنها باشیم. هدف از نوشتن این کتاب، آشنایی والدین و مربیان با عوامل پیشگیری از بروز رفتارهای مشکل زا در کودکان و نوجوانان و نیز توجه والدین، مربیان و معلمان عزیز به نیازها و خواسته‌های آنان در مراحل رشد است.

در این کتاب سعی شده است به علت یابی در بروز مسائل و مشکلات تربیتی و روان شناختی توجهی ویژه مبذول شده و سپس شیوه‌های برخورد و درمان مسائل با زبان ساده مطرح شود. در فصول پایانی این کتاب، به نیازهای مختلف کودکان و نوجوانان همچون تغذیه، بهداشت، اعتماد به نفس، بازی‌های گروهی، نقاشی و... نیز پرداخته شده است. موضوعات مطرح شده در این کتاب عبارتنداز:

پرسش‌های کودکان؛ تربیت جنسی؛ لجبازی، اختلال یادگیری؛ مشکلات گفتاری و لکنت زبان؛ تشویق؛ تقویت و تشویق هوشی و فکری کودک؛ ترس؛ انضباط و نظم؛ بیش فعالی؛ بازی؛ رشد در دوران بلوغ؛ کودکستان و مهد کودک؛ تلویزیون؛ رشد اجتماعی نگاهی گذرا به مسائل تغذیه کودکان؛ خواب و قصه‌گویی؛ بهداشت کودکان؛ نقش پدر و مادر؛ نقاشی کردن کودکان؛ عزت‌نفس؛ مسئولیت‌پذیری و استقلال کودکان واکنش کودکان در قبال سوگ و بحران.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟
 کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

این کتاب دربردارنده داستان‌های جذاب و خواندنی و آموزنده در باب مسائل تربیتی است.
معرفی کتاب نقش معلم در تربیت دینی

معرفی کتاب نقش معلم در تربیت دینی

نویسنده کتاب نقش معلم در تربیت دینی محمد داوودی است. این کتاب توسط انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شده است. این کتاب شامل یک مقدمه و چهار بخش است...
معرفی کتاب بازی‌های خلاق 𨍥 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

معرفی کتاب بازی‌های خلاق (365 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

در این مجموعه با نگاه ریشه‌ای به مقوله ورزش و تلفیق آن با آموزه‌های دینی و ارزشی، ضمن ارائه تعریفی از بازی و انواع آن، فوائد این بازی‌ها ارزیابی شده است. همچنین فهرست جالبی از انواع بازی‌ها و نحوه انجام آنها در مدارس تهیه شده است...
Powered by TayaCMS