معرفی کتاب راهنمای خانواده برای ترغیب کتابخوان‌های کودک و نوجوان

معرفی کتاب راهنمای خانواده برای ترغیب کتابخوان‌های کودک و نوجوان

نویسنده کتاب راهنمای خانواده برای ترغیب کتابخوان‌های کودک و نوجوان، روی بلج فورد و ترجمه سید علی اکبر مرعشی و سیروس حدوث است. این کتاب توسط انتشارات سروش منتشر شده است. این کتاب در دو بخش و 14 فصل تدوین شده است.

در مقدمه آن آمده است که کتاب و خواندن جای ویژه‌ای در زندگی ما اشغال کرده است و من با تأثیری که خواندن می‌تواند بر ما بگذارد تا روحیة خود را تقویت کنیم و افقهای دیدمان را گسترش دهیم، آشنا هستم. خواندن بخش مهمی از برنامه‌های ما به منظور بالا بردن استانداردهای آموزشی برای همگان و ایجاد بنیادهای اقتصادی پویا و جامعهای کاملی است. «سالی ملی خواندن»" معرف مبارزه‌ای برای تغییر نگرش تمامی ملت به خواندن و راهگشای دانش و آگاهی و لذتی است که خواندن می‌تواند برای میلیون ها نفر به ارمغان بیاورد. خواندن، بخش مهمی از راهبردهای دولت برای سوادآموزی است و به دانش آموزان در دستیابی به مهارت‌های اساسی لازم برای رشد و ترقی در دنیای جدید کمک می‌کند. اما خواندن و نوشتن از مدرسه فراتر می‌رود. والدین هنگامی که برای سرگرمی کتاب می‌خوانند، سرمشق و نمونة خوبی برای کودکان می‌شوند. پدران و مادران هرگز نباید تأثیر مثبت خود را در کمک به ایجاد عادت خواندن در نسل آینده دستکم بگیرند. «سالی ملی خواندن» فرصتی است برای همه، از کودکان، والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها گرفته تا ناشران، مدارسی، کارفرمایان و رسانه‌های همگانی تا برای غنی‌سازی کتاب‌ها و تشویقی به خواندن به هم بپیوندند. ما برای موفقیت نیاز به پشتیبانی فعالی مردم و سازمان‌ها در سراسر کشور داریم.

این موضوعات را نیز بررسی کنید:

جدیدترین ها در این موضوع

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

معرفی کتاب بچه‌های بهشتی (مهارت‌هایی برای تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس بالا و حرف شنو و صبور)

این کتاب شامل چهارده فصل است که به ترتیب با موضوعاتی، مانند بچه‌های بهشتی، چگونه از رهنمودهای پنجگانه استفاده کنیم؛ مهارت‌های جدید تربیتی؛ مهارت‌های لازم برای کم کردن مخالفت‌های بچه‌ها؛ مهارت‌ تربیتی در زمینه بهبود روابط والدین بافرزندان چگونه کودک خود را تشویق کنیم؛ مهارت‌های لازم برای منترل بچه؛ بچه‌ها باهم تفاوت دارند و...
معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

معرفی کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان

نویسنده کتاب اعتمادبه‌نفس در کودکان، گیل لندل فیل است. این کتاب توسط بابک سراسکانی منتشر شده است.

پر بازدیدترین ها

معرفی کتاب بازی‌های خلاق 𨍥 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

معرفی کتاب بازی‌های خلاق (365 بازی برای کودکان 2 سال به بالا)

در این مجموعه با نگاه ریشه‌ای به مقوله ورزش و تلفیق آن با آموزه‌های دینی و ارزشی، ضمن ارائه تعریفی از بازی و انواع آن، فوائد این بازی‌ها ارزیابی شده است. همچنین فهرست جالبی از انواع بازی‌ها و نحوه انجام آنها در مدارس تهیه شده است...
معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

معرفی کتاب تربیت دینی فرزندان

نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب به دغدغه اصلی خود برای نگارش این کتاب اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرزندان چه جایگاهی در زندگی ما دارند؟ تابه‌حال برای فرزندان خود چه کرده‌ایم؟ برای تربیت صحیح آن‌ها چقدر کوشیده ایم؟ برای برطرف کردن مشکلات روحی و روانی آن‌ها چند کتاب مطالعه و با چند نفر متخصص مشاوره کرده ایم؟
معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

معرفی کتاب آموزش مفاهیم دینی (همگام با روان‌شناسی رشد)

این کتاب را آقای ناصر باهنر نوشته و انتشارات چاپ و نشر بین‌الملل آن را منتشر کرده است. کتاب در ۵ فصل نگاشته شده است و نویسنده تلاش می‌کند تا با تکیه‌بر روان‌شناسی رشد، به بررسی مراحل رشد و تکامل درک دینی بپردازد.
معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

معرفی کتاب روان‌شناسی تربیتی

در این کتاب، روان‌شناسی به‌عنوان علمی که جنبه‌های مختلف رفتار آدمی و ارتباط آن‌ها را باهم مورد بحث قرار می‌دهد، معرفی شده است. ضمن بررسی جنبه‌های مختلف رفتار و عوامل مؤثر در رشد هر جنبه آنچه را که مربیان باید انجام دهند بیان‌شده است.
 کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

کتاب داستان‌های شگفت‌انگیزی از تربیت فرزند

این کتاب دربردارنده داستان‌های جذاب و خواندنی و آموزنده در باب مسائل تربیتی است.
Powered by TayaCMS